— Žijte jinak —

Příběh první:  Obrátil jsem se v místním Zpravodaji v Dolních Kounicích, který čte cca 1000 odběratelů z 2 500 místních, na místní občany s Výzvou- pojďme společně vytvořit team, který  z Hradu uprostřed Vašeho města udělá nový zdroj zaměstnanosti, podnikání, zábavy, zážitků. Stačí mi 100 lidí, kteří se ozvou na zveřejněný kontakt. A nic. Ti lidé jsou se svým životem evidentně spokojeni  a  tak si ho zaslouží.

Dnes jsem doprovázel svou ženu k alternativní  rehabilitaci. Čas než skončí, jsem využil k procházce po Brně, městu se 400 tisíci obyvateli, s dojíždějícími denně za prací až 700 tisíci, žijícími  jen 15 minut jízdy od tohoto hradu.  I když za hodinu jsem viděl jen kousek města, pár ulic , musel jsem si všimnout, kolik lidí, zájmových nebo odborných skupin se snaží rozvíjet své nápady v obchůdcích, kancelářích, průchodech domu, zahradách za domy a to vše  ještě v době vládních likvidačních omezeních kvůli kovidu. Kolik lidí se snaží v tomto městě, plném konkurence hypermarketů, internetových obchodů, divadel, škol, zahraničních firem, na kousku nějakého místa přežít, vydělat, upozornit na sebe, uchytit  se , odstartovat svůj úspěch.
Napadlo mne, jak by se žil  život v tomto městě, život  těchto lidí zcela jinak, kdyby dostatečné množství z nich bylo vzájemně a centralizovaně na svém WIKICASTELU propojeno přes SMS a emaily. Mohli by tak všechny ty osamocené, v nevýhodném postavení najít, oslovit a přesvědčit je, aby využili hradu k centralizované nabídce svých dovedností spolu s dalšími v konkrétní dny a naučili nejen návštěvníky z Brna, ale i Vídně, Bratislavy Prahy a dalších měst je zde pravidelně poznávat a dozvědět se, kde běžně v Brně působí. Lidé z města by se takto jednoduchým šířením informací kolem sebe  mohli  svolávat , vzájemně informovat a zvát na nejrůznější prezentace nejrůznějších lidských dovedností v produktech, službách, kultuře, sportu a jiných v různých časech a různých místech na tomto Dolnokounickém hradě. Doprava  vlaky, autobusy, půjčenými koly, by udělala z tohoto místa kultovní místo Jižní Moravy. Změnil by se život lidem, získali by více prostoru pro soutěž o své místo na slunci a lidé by mohli žít daleko bohatěji a smysluplněji.. Asi zkusím oslovit občany Brna, zda by do toho nešli se mnou.